نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: اعتماد به نفس و غرور و غیرتم جلوی همسرم شکسته شد

7298
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45401
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اعتماد به نفس و غرور و غیرتم جلوی همسرم شکسته شد

سلام بر همه ی دوستان عزیز. امیدوارم که حالتون خوب باشه.

بنده مدت زمان طولانی با دخترخانمی خود به قصد ازدواج دوست بودیم و همو خیلی دوست داریم.
    سرانجام پس از چندین ماه، حدود ۲ ماه پیش به خانواده‌ها اطلاع دادیم و نامزد کردیم و عقد و محرمیت را بخاطر ایام محرم به بعد موکول کردیم (که حدود ۱۰ روز دیگه میشه).

میدونم کارمون خیلی خیلی اشتباه بوده و شاید اینجور رابطه در دوران نامزدی درست نباشد اما خب ما کمی باهم رابطه لمسی برقرار کردیم.
    اما متاسفانه متاسفانه، ما چندشب پیش اینکار را در ماشین انجام دادیم و مامور انتظامی با ما برخورد کرد و میخواست مارو به کلانتری ببرد.

و من مجبور شدم بخاطر اینکه کار به خانواده ها کشیده نشه و قبل عقد کردن آبروم نره مجبور شدم خیلی خودم را کوچیک و التماس کنم و جلوی نامزدم به غلط کردن افتادم. و ما با منت خیلی بسیار بخشیده شدیم.

اما حالا پس از گذشت چندروز من هنوز فکرم درگیر هست و الان که ساعت ۴ صبح هست هنوز خوابم نبرده و دارم این متن را مینویسم. (چون پیشنهاد و اصرار من باعث این کار شد.)

فکر میکنم غرورم و غیرتم جلوی همسرم شکسته شد ...
    حتی فکر میکنم و به خودم همش میگم که نکنه همسرم به من سرد بشه و حالا به من حس ترحم پیدا کنه و ...
    اصلا هیچ اعتماد به نفسی برام باقی نمونده

من از کارم پشیمونم و اگه زمان به عقب برگرده چنین اشتباهی نمیکنم.
    اما
    توروخدا کمکم کنید چجوری با این مساله کنار بیام
    و هم اینکه چطوری باید از این به بعد با همسرم برخورد کنم تا غرور و غیرت و اعتماد به نفسم برگرده. 😞
    ویرایش توسط reza-ghasemi : 10-09-2020 در ساعت 05:26 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : اعتماد به نفس و غرور و غیرتم جلوی همسرم شکسته شد

نقل قول نوشته اصلی توسط reza-ghasemi نمایش پست ها

بنده مدت زمان طولانی با دخترخانمی خود به قصد ازدواج دوست بودیم و همو خیلی دوست داریم.
    سرانجام پس از چندین ماه، حدود ۲ ماه پیش به خانواده‌ها اطلاع دادیم و نامزد کردیم و عقد و محرمیت را بخاطر ایام محرم به بعد موکول کردیم (که حدود ۱۰ روز دیگه میشه).

میدونم کارمون خیلی خیلی اشتباه بوده و شاید اینجور رابطه در دوران نامزدی درست نباشد اما خب ما کمی باهم رابطه لمسی برقرار کردیم.
    اما متاسفانه متاسفانه، ما چندشب پیش اینکار را در ماشین انجام دادیم و مامور انتظامی با ما برخورد کرد و میخواست مارو به کلانتری ببرد.

و من مجبور شدم بخاطر اینکه کار به خانواده ها کشیده نشه و قبل عقد کردن آبروم نره مجبور شدم خیلی خودم را کوچیک و التماس کنم و جلوی نامزدم به غلط کردن افتادم. و ما با منت خیلی بسیار بخشیده شدیم.

اما حالا پس از گذشت چندروز من هنوز فکرم درگیر هست و الان که ساعت ۴ صبح هست هنوز خوابم نبرده و دارم این متن را مینویسم. (چون پیشنهاد و اصرار من باعث این کار شد.)

حتی فکر میکنم و به خودم همش میگم که نکنه همسرم به من سرد بشه و حالا به من حس ترحم پیدا کنه و ...

اما
    و هم اینکه چطوری باید از این به بعد با همسرم برخورد کنم تا غرور و غیرت و اعتماد به نفسم برگرده. ������

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام .
    دراین مورد نباید خودتون رو سرزنش کنید چرا که هرکسی دیگه هم درموقعیت شما بود ممکن بود چنین واکنشی داشته باشه.
    به این موضوع تمرکز کنید که این دیدگاه شماست که باعث ناراحتی تون شده و فکر میکنید غرور تون جریحه دار شده و دیدگاه یا نظر نامزد شما نیست
    قابل درک هستش که شما دوست ندارین جلوی نامزدتون در برابر هیچ کسی که از موضع زور با شما رفتار میکنه واکنش منفعلانه داشته باشید اما درحال حاضر این اتفاقی هست که افتاده و نباید به خاطرش خودتون رو سرزنش کنید
    کافیه به نامزدتون بگید که قصد شما از خواهش کردن به اون نیروی گشت پلیس این بوده که آبروی هردوی شما جلوی خانواده ها ازبین نره و نمیخواستید که نامزدتون جلوی خانواده شما و خودش خجالت زده بشه . و این کار باعث میشه تا شما دیگه احساس خجالت یا ناراحتی نکنین
    البته به شما پیشنهاد میکنم شناخت خودتون رو بالا تر ببرید
    بهتره بر مبنای شناخت بیشتر غریزه هایی چون غیرت و اینکه بروز آن در چه مواردی هست پیش برین چون به نظر میرسه که شناخت ناقص شما نسبت به غریزه هایتان و اشتباه گرفتن اونها با یکدیگر باعث میشه که در مدیریت احساسات با مشکل مواجهه بشید و احساس ناراحتی بیشتری کنید
    برای مثال بهتره شما از خودتون سوال کنین که غیرت چه ویژگی هست و در چه مواردی تحریک میشه . در کنار اینکه بدونید جریحه دار شدن غیرت یک مرد عموما در مورد مسائل ناموسی هست نه درمورد اینکه شما برای حفظ آبروی خود و نامزدت خواهش و تمنا کردی و الان حس کنید که غیرت شما در جلوی نامزدتون شکسته شده
    گاهی اوقات برداشت ناقص و درک خطا باعث میشه فرد ناراحتی و فشار بیشتری تحمل کنه
    ویرایش توسط Saltanat : 10-10-2020 در ساعت 12:24 AM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45117
    تشکـر
    23
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اعتماد به نفس و غرور و غیرتم جلوی همسرم شکسته شد

نقل قول نوشته اصلی توسط reza-ghasemi نمایش پست ها

اما
    و هم اینکه چطوری باید از این به بعد با همسرم برخورد کنم تا غرور و غیرت و اعتماد به نفسم برگرده.
    اگر می خواهید او فکر کند اعتماد به نفس خاصی دارد باید خود را در کنار او کنترل کنید
    سپس او فکر می کند شما یک مرد قدرتمند هستید اما این عمل باید چندین بار اتفاق بیفتد
    دختران قدرت و مرد قدرتمند را دوست دارند
    و این یک حقیقت غم انگیز است که
    قدرت بیشتر = جذابیت بیشتر برای دختران

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)